Rekreáció:

Olvastad már?

Két világcsúcs a balatonfüredi ultramaratonon

2016.05.11.

Két világcsúccsal és 25 nemzeti rekorddal zárult a balatonfüredi hatnapos ultramaratoni futóverseny, melyen az amerikai Joe Fejes volt az abszolút sorrend legjobbja.

A szervezők tájékoztatása szerint a tavaly is győztes sportember 887,509 kilométer teljesített, s több mint 13 kilométerrel előzte meg Wolfgang Schwerket. A német futó ugyanakkor két korosztályos világcsúcsot is felállított: a 874,294 kilométeres összeredménye és a 48 órás, 378,968 kilométeres teljesítménye is új rekord a 60-65 éves korcsoportban. A harmadik helyet a svéd Mikael Jonsson szerezte meg 801,179 kilométeres svéd rekorddal.

A nőknél új bajnokot avattak: az olasz Luisa Zecchino 732,162 kilométerrel megdöntötte Monica Barchetti 2012-ben, ugyanezen a pályán elért olasz női rekordját. Második helyen a világbajnok és világcsúcstartó Inagaki Szumie végzett 713,53 kilométerrel, míg a dobogó harmadik fokára Nagyné Bakucz Krisztina állhatott fel 666,175 kilométeres eredménnyel.

Ez az atlétikai futószámok legfelső kategóriája, amelyben Európa- és világrekordot tartanak nyilván.