NONSTOPBALATON.HU

A BALATON ESZENCIÁJA

Éjjel-Nappal Balaton

Az Éjjel-Nappal Balaton online turisztikai magazin friss hírekkel látja el és érdekes cikkekkel szórakoztatja a Balaton iránt érdeklődőket. Elősegíti a választást azok számára, akik szállást,  étkezési lehetőséget keresnek, átélnék a helyi gasztro-élményeket, vagy kikapcsolódnának egy zenei, kulturális programon, esetleg részt vennének egy sporteseményen, vagy egy wellness pihenésen.

Vezetett tematikus túrák a Badacsonyon

Vezetett tematikus túrák a Badacsonyon Program kezdete: június 11.
Program vége: november 11.
Régió: Badacsony környéke
Megye: Veszprém
Program: mind, egyéb
Kirándulás: mind, túra/séta

Szüreti felvonulók fogadása

Szüreti felvonulók fogadása Program kezdete: szeptember 29.
Program vége: szeptember 29.
Település: Alsóörs
Régió: Veszprém környéke
Program: gasztro/boros/sörös, egyéb, mind

Zalaegerszegi Sörfesztivál

Zalaegerszegi Sörfesztivál Program kezdete: szeptember 22.
Program vége: szeptember 24.
Település: Zalaegerszeg
Régió: Keszthely környéke
Megye: Zala
Program: gasztro/boros/sörös, mind

Balatonparti Futónap

Balatonparti Futónap Program kezdete: szeptember 30.
Program vége: szeptember 30.
Település: Balatonszemes
Régió: Balatonboglár környéke
Megye: Somogy
Program: sport/verseny, mind

STRAND Fesztivál - A Balaton ritmusa

STRAND Fesztivál - A Balaton ritmusa Program kezdete: augusztus 22.
Program vége: augusztus 25.
Település: Zamárdi
Régió: Siófok környéke
Program: zenei, mind

Tihanyi Gardália - Garda fesztivál

Tihanyi Gardália - Garda fesztivál Program kezdete: november 03.
Program vége: november 05.
Település: Tihany
Régió: Balatonfüred környéke

Vezetett tematikus túrák a Keszthelyi-hegységben

Vezetett tematikus túrák a Keszthelyi-hegységben Program kezdete: március 15.

Program vége: augusztus 27.
Kult. & Szórakozás: mind, szabadtéri színp.

Régió: Káli-medence környéke
Hónap: november, január, december, február, március, április, május, június, július, augusztus, szeptember, október

Balatonfüred: A Nyári Mikulás nyerte a dragonosok Németh István Emlékversenyét

2016.05.30.

Az idei évben – 13. alkalommal – a Balatonfüredi Yacht Club által megrendezésre kerülő Németh István Emlékversenyen 7 Dragon mérte össze tudását. A verseny az OB előtti felkészülés utolsó állomása is volt egyben.

A regatta első napján a 10:30-kor rajtolt hajókat gyenge keleti szél fogadta, amely a második futam végére felszívódott. A Böröcz Bence vezette versenyrendezőség a bizonytalan körülmények miatt, kétszeri pályamódosítást követően, a harmadik futamot már kicsit erősebb, délkeleties szélben tudta megrendezni. Partra érkezést követően a versenyzőket paprikás krumpli várta a BYC féltető alatt.

Vasárnap reggel bíztató keletiben rajtolt a 7 fős mezőny, azonban a leálló szél miatt az első szakasz felénél érvényteleníteni kellett a futamot. A vízi- majd parti halasztást követően dél körül döntött úgy a Versenyrendezőség, hogy újra vízre viszi a versenyzőket az északkeleti 8-10 csomós szélben. A szél nem volt kitartó, először 6-7 majd 4 csomóra csökkent, így az utolsó futamban pályarövidítéssel és egy kis frissüléssel sikerült abszolválni a 4. futamot.

Végeredmény 4 futam és 1 kiejtő alapján:

Első helyezett lett négyből három futamgyőzelemmel a Nyári Mikulás (HYC) – Gömbös Lóránd, Horgos Tamás Ferenc és Majthényi Mátyás. A dobogó második fokára a Scylla (PK, PK) legénysége állhatott: Szemenyei Csaba, Hónig Kinga, Hónig Miklós, míg a harmadik helyezett a 7ARTS (SVE) hajója lett két fős legénységgel, Tenke Péterrel és Varga Istvánnal a fedélzeten.

A Németh István Emlékverseny vándordíját 1 évre a Nyári Mikulás (HYC) – Gömbös Lóránd, Horgos Tamás Ferenc és Majthényi Mátyás – nyerte el.